KURZY A PŘIHLÁŠKA

MateMagika počítání pravou hemisférou

4.2.
2019
od 18:00 do 21:00
MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
1500 Kč

Počítání z hlavy od nás vyžaduje jiný způsob myšlení a jiné postupy. Běžná matematika nás vede k logickému myšlení, ale nepřipravuje nás na skutečný život.
Jaké životní lekce nám a našim dětem přináší MateMagika?
 
Trvejte na tom, že jiné řešení existuje:
I když dítě nezvládá malou násobilku standardním „memorovacím“ způsobem, může během 3 vteřin odhalit správný výsledek. Příklady jako 7 x 8, 6 x 6, 4 x 5 dokáže spočítat okamžitě na svých prstech. Po krátké době dítě začne správně násobit bez použití prstů.
 
Neřešitelné problémy rozdělte na malé řešitelné „problémky“:
Příklady jako 24 x 33 nebo 156 : 13 spočítáme z hlavy během 5 sekund, jen když úkol řešíme po malých, snadno řešitelných krůčcích.
 
Kde nefunguje úsilí, tam muže zafungovat představivost:
Einstein rozvíjel teorii relativity ve své představivosti.
I „slabší" studenti mohou díky své představivosti a svalové paměti sčítat a odčítat tříciferná čísla.
 
Porušujte inteligentně pravidla:
Kolik je 413625 x 11 (vypočítejte z hlavy do 5 sekund)? Pokud budete řešit příklad pomocí znaménka „x“, tak se docela zapotíte. Příklad lze s úsměvem na tváři vyřešit pomocí znaménka „+“, musíte ale inteligentně porušit pravidla.
 
MateMagika řeší problémy, které vznikají běžnou výukou matematiky.
 
◦ Tvrdíme dítěti, že se musí našprtat násobilku, jako by to byla jediná možná cesta k úspěšnému násobení. V mnoha školách v Anglii a Asii používají učitelé jiné metody. Některé z nich se spolu naučíme.
◦ Když dítě „nezvládá“ běžně užívaný postup, tak říkáme, že není studijní typ. Je to náš problém. My dospělí zatím nezvládáme jiný postup, a proto nutíme děti, aby kopírovaly ten náš.
◦ Jsme spokojení, když si dítě po jednom či dvou přečteních zapamatuje 5-9 jednociferných čísel nebo položek. To není normální. Většina dětí i dospělých dokáže s MateMagikou po dvou opakováních vyjmenovat 25-30 čísel.
◦ Když se dítě dopracuje ke správnému výsledku nestandardním postupem, tak mu výrazně snižujeme známku. MateMagika takové děti oceňuje. Vrací jim sebedůvěru a důstojnost.
 
Náplň kurzu:
 
Sčítání, odčítání, násobení a dělení na úrovni prvního stupně základních škol. Napíšeme si zadání a veškeré další výpočty budeme provádět mentálně.
 
Představíme si nestandardní metody. Budeme kombinovat představivost, hmat, tělo a logiku. Výsledkem bude rychlost, hravost a jiný vztah k číslům.
 
Dále budeme trénovat paměť a představivost.
Naučíme se bez šprtání nazpaměť celý kalendář na rok 2016.
 
Budeme si do hlavy ukládat desítky čísel pomocí představivosti.
 
Během několika hodin vás propašuji za hranici geniality. Doufám, že to samé po našem setkání uděláte i vy se svými dětmi a studenty. V ceně je online kurz MateMagiky - 40 videí. 
 
LEKTOR KURZU:
Mgr. Kalman Horvát. Tel: 774642681
 

VÍCE INFORMACÍ A PŘIHLÁŠKA:
Lena Achmeer 774245402
lenaachmeer@centrum.cz

 

www.kalman.cz

Všechna práva vyhrazena.

© 2019

Design B. Třešnáková.  Vytvořeno v
Tyto webové stránky využívají cookies. Setrváním na těchto webových stránkách souhlasíte s jejich využíváním. Více zjistíte   zde.